Villa Rezydent Świnoujście
Villa Rezydent
Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście Hotel Rezydent Świnoujście
Rezydent
Odnowa biologiczna

Villa Rezydent to dobre miejsce, aby podreperować zdrowie oraz w pełni zrelaksować swoje ciało.

Do dyspozycji gości oddajemy kryty basen, saunę na podczerwień i salę fitness. Bogaty wachlarz zabiegów z zakresu odnowy biologicznej czyni to miejsce szczególnie polecanym osobom ze schorzeniami układu  oddechowego, układu krążenia, układu kostnego, dolegliwości reumatologiczne oraz osteoporozę  jak  również  dolegliwości dermatologiczne.

BAZA ZABIEGOWA OFERUJE:

Masaż klasyczny

To zabieg relaksujący i leczniczy. Tak jak każdy rodzaj masażu, rozluźnia napięte mięśnie i pozwala ukoić nerwy. Masaż klasyczny kręgosłupa to także zabieg relaksujący.

Masaż stóp

Celem jest odblokowanie stref przepływu energii całego ciała a także likwidacja bólu i napięć znajdujących się w poszczególnych obszarach czy też narządach. Strefy ciała biegną wzdłuż od palców nóg do głowy na obu stronach parzyście.

Aquavibron

Jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.

Hydromasaż

Z masażu wodnego mogą korzystać wszyscy, także dzieci i starsze osoby. Docenią go zwłaszcza ci, którzy przez wiele godzin dziennie pracują w pozycji stojącej lub siedzącej, co źle wpływa na kręgosłup i krążenie.

Kąpiel Perełkowa

Kąpiel wykonuje się na bazie wód leczniczych lub zwykłej wody gospodarczej o temperaturze 35-37 °C. Zabieg trwa 10-20 minut i podczas kuracji uzdrowiskowej przeciętnie wykonywany jest 2-3 razy w tygodniu. Zabieg ma działanie odprężające – poprawia samopoczucia i zmniejsza ryzyko zaburzeń krążeniowych.

Kąpiel Solankowa

Kąpiele solankowe zalecane są osobom z przewlekłymi chorobami dróg oddechowych i zatok, przewlekłymi i zwyrodnieniowymi chorobami reumatycznymi

Okłady borowinowe

Borowina to naturalny środek leczniczy powstały na skutek butwienia roślin w środowisku wodnym z udziałem drobnoustrojów i niewielkim dostępem powietrza, wykorzystywany na szeroką skalę w rekonwalescencji oraz odnowie biologicznej.

Inhalacja

Zabieg leczniczy polegający na wdychaniu par wód mineralnych, roztworów leków lub ich aerozoli. Wykonywany za pomocą specjalnego aparatu (inhalatora) lub nebulizatora lub przez wdychanie par wrzącego płynu.

Prądy TENSA

Elektrostymulację nerwów przeprowadza się jako zabieg leczniczy u osób z bólem ostrym lub przewlekłym. Stosowanie prądów TENS nie ma skutków ubocznych typowych dla innych metod.

Prądy interferencyjne

Terapia prądami interferencyjnymi jest stosowana w leczeniu zaburzeń krążenia, zaburzeń zakres ruchu, obrzękach i skurczach mięśni.

Prądy diadynamiczne

To prądy modulowane małej częstotliwości (50 i 100 Hz), powstałe przez nałożenie na prąd stały prądu sinusoidalnego.

Jonoforeza

Zabieg w którym prąd galwaniczny jest wykorzystany do wprowadzenia w tkanki jonów leków. Wskazania to blizny, przykurcze, stany pourazowe, nerwobóle, zaburzenia krążenia.

Lampa sollux

Lampa elektryczna przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepłoleczniczych i światłoleczniczych w gabinetach fizykoterapii, rehabilitacji i w salonach kosmetycznych.

Laseroterapia

Laser działa leczniczo i przeciwbólowo - wywołuje drgania atomów w naświetlanych

Magnetotron

Magnetoterapia - to nowoczesna metoda fizykalna stosowana w leczeniu, rehabilitacji i odnowie biologicznej. Do wytworzenia pola magnetycznego wykorzystuje się magnesy lub specjalne urządzenia.

Ultradźwięki

Posiadają właściwości terapeutyczne: przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszają napięcie mięśni.

Sauna, Łaźnia parowa

Stosowanie sauny jest jednym z najważniejszych czynników odnowy biologicznej i profilaktyki prozdrowotnej. Pośrednio, jako czynnik terapeutyczny, sauna zalecana jest w następujących jednostkach chorobowych: przewlekłe schorzenia gośćcowe, łagodzi dolegliwości reumatyczne, zwyrodnienie stawów.